czwartek, 4 grudnia 2014

Ozdobne jabłonki w Ogrodzie Saskim

W ostatnich tygodniach wiele terenów zielonych w Warszawie przechodzi gruntowną rewitalizację. Pomysły na nowe nasadzenia są różne: mniej lub bardziej udane. W Ogrodzie Saskim dosadzane są rabaty z krzewów i niskich drzew ozdobnych, które urozmaicają stare nasadzenia. Od strony nowoczesnych wieżowców przy Teatrze Wielkim zrobiono małą rabatkę na której są trzy proste w obsłudze i trakcyjne krzewy: niskie berberysy, średnie hortensje i najwyższe jabłonki ozdobne.
Prosty pomysł a jaki fajny efekt! Ciekawa jestem jaka to odmiana jabłonki, która już na tak małym drzewku ma aż tyle owoców.
Podoba mi się ta rabata, zobaczę jak będzie wyglądała wiosną, jak jabłonie zakwitną. A na razie jest ładnie i pożytecznie, małe jabłuszka mogą być pokarmem dla ptaków, które licznie zimują w Ogrodzie Saskim.
Takie radosne, czerwone jabłuszka przed trochę bezdusznym biurowcem...

8 komentarzy:

 1. Piękne, w moim ogrodzie też pojawiły się dwie jabłonki, niestety purpurowe już opadły a oczy cieszy oblepiona owocami jabłoneczka o owocach żółto - pomarańczowych. To bardzo fajne i ozdobne drzewka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też bardzo je lubię i powiem, że trochę zazdroszczę. Moje nie są aż takie plenne...

   Usuń
 2. Kocham jabłonki rajki. W tym roku posadziłam sobie 2 odmiany

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam kilka odmian, w wielu starych parkach są dawne odmiany. Ale te, nieznane z nazwy zachwyciły mnie liczba owocków!

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Taki żywy, nie bardzo wymyślny tylko po prostu fajny...

   Usuń
 4. Ale piękna ta jabłonka i takie małe owoce idealne do dekoracji, szkoda że nie mieszkam blisko bo chyba bym się wybrała zobaczyć. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ślicznie się jabłuszka prezentują, będą miały co ptaszki zimą jeść.

  OdpowiedzUsuń