piątek, 27 grudnia 2013

Podsumowanie roku 2013

Jaki był ten rok?
Nieprzewidywalny i dość niespodziewany. Różne plany wyjazdów weekendowych i wakacyjnych pojawiły się i znikały pod naporem innych spraw. W zamian nieoczekiwanie wyjeżdżaliśmy gdzieś z wykładem albo szkoleniem, a czasem całkiem prywatnie. Byliśmy i na północy i na południu, daleko i blisko. Jak zawsze wyjeżdżaliśmy na krócej lub dłużej w nasze ulubione końce świata. Tam, gdzie chałupki, stodoły i drogi wijące się aż po horyzont. Upajaliśmy się naturą, rozlewiskami, chaszczami. Podglądaliśmy ptaki i rośliny, ciesząc się kontaktem z naturą, do której cywilizacja dociera bardzo powolutku.
Życzmy sobie więcej takich wyjazdów, spacerów w przyszłym roku. One dają nam odpoczynek, wyciszenie, oderwanie od codziennego biegu.
Bywaliśmy też w ciekawej i inspirującej miejskiej scenerii. W miastach zaskakujących, niezaplanowanych, oglądanych jedynie w przelocie jak Budapeszt, w miastach całkiem znanych, codziennych, gdzie dotarliśmy do uroczych zapomnianych zakątków jak w Warszawie. Odkryliśmy też na nowo dobrze znane, ale odwiedzane dotąd w innym kontekście metropolie, w których życie jest jednak spokojniejsze i bardzo inspirujące jak Sztokholm. W każdym z dużych miast odwiedziłam parki, ogrody, szklarnie, podziwiając różne style, różne tradycje i różne sposoby na współistnienie cywilizacji z naturą.
Trudno zaplanować gdzie będziemy w przyszłym roku. Czy uda się zrealizować mgliste na razie plany wakacyjne? Czy obietnice coniedzielnych bliskich wycieczek wejdą w życie? Gdzie spędzimy długie weekendy? Czy zaproszą nas z wykładami tu i tam, czy znajdziemy po drodze wolną chwilę, żeby w nieoczywisty sposób odwiedzić Bałtyk w listopadzie albo w marcu? Zobaczymy co przyniesie ten rok.
Wszystkiego dobrego! Inspirujących wyjazdów! Ciekawych spacerów, odkrywania intrygujących miejsc, dużo dobrych wrażeń!

4 komentarze:

 1. Życzę Ci aby plany coniedzielnych wycieczek Ci się spełniły i abyś odkrywała coraz więcej pięknych miejsc - czego i sobie życzę :) Sztokholm mnie kiedyś zaczarował, z jednej strony Skansenem a z drugiej ogrodami Millesgarden. Ale i tak nigdy nie mogę się nasycić naszymi lasami i polami poprzecinanymi kępami drzew czy krzewów. Nigdzie nie jest tak pięknie jak u nas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, u nas najfajniej! A w skansenie będę pojutrze! Tak, czasem plany się zmieniają i coniedzielne wycieczki zamieniamy na coniedzielne odprowadzanie chłopa do pociągu i dalej do samolotu. Ale w zamian mam możliwość bycia w tak cudnych miejscach jak skansen czy inne szwedzkie ogrody...

   Usuń
 2. Mój własnie mijający rok delikatnie pisząc odbiegał od planów, choćby to że nie spotkałyśmy się. Twój był ciekawy i sporo miałaś wypadów i wycieczek. I tak miło czytałam to co opisywałaś. Życzę aby ten następny, był pełen wrażeń ale tych pozytywnych inspirujących i twórczych, zdrowia i radości oraz wspaniałych wpisów na blogu :)

  OdpowiedzUsuń